ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Облачно и дъждовно време през следващите дни

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:17 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Днес с до умерен вятър от изток-североизток ще нахлуе по-студен въздух и дневните температури ще се понижат значително, в сравнение с вчера. Очакват се стойности между 8° и 13°, в София - около 10°. Ще бъде облачно, главно в Южна България с валежи от дъжд.

      На места в Източните Родопи и в югоизточнита райони валежите ще са значителни по количество. На места в югоизточните райони валежите ще продължат и през нощта. Минималните температури ще са между 2° и 6°, в София - около 3°.

      Утре максималните ще са между 11° и 15°, в София - около 13°. Ще бъде облачно и около и след обяд на места в югозападната половина от страната ще превали дъжд, в планините над 1300 метра - сняг, като вечерта валежите ще се усилят. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър.

      По Черноморието облачността ще е значителна, но още в сутрешните часове валежите и в крайните южни райони ще спрат. Максималните температури там ще са между 9°-13°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

      И в планините утре ще бъде облачно, по върховете и мъгливо. След временно спиране на валежите, след обяд на места отново ще превали сняг, а под 1200 m - дъжд. Вятърът ще отслабне, временно ще се ориентира от север-северозапад и ще е предимно умерен.

      И на Балканския полуостров ще бъде предимно облачно, на много места с валежи от дъжд, по-значителни в западната половина. В Албания и Гърция ще има и гръмотевици.

      У нас, облачното и дъждовно време ще се задържи и през следващите дни. В четвъртък в отделни райони валежите да са значителни. Температурите ще се понижават и през нощта срещу петък на места в Северна България и високите полета в Западна дъждът ще се примесва или временно ще преминава в сняг. В петък валежите ще отслабнат и постепенно ще спрат, а през почивните дни, ни очаква затопляне.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?