Пет общини от област Кюстендил ще получат над 5 млн. лв. допълнителни средства за рехабилитация на улична мрежа в градове и села от областта, както и за благоустрояване на градски парк и на училищен двор. Средствата са отпуснати с постановление на Министерския съвет.
Допълнителни трансфери по бюджети ще получат общините Кюстендил, Дупница, Сапарева баня, Кочериново и Рила.
Правителството отпусна и 316 761 лв. на Община Бобов дол за възстановяване на мост на река Бобовдолска и за ул. "Сълзица" в село Мламолово. Средствата са от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към МС.
Допълнителни средства от 34 811 ще получи и Община Дупница за изграждане на подпорна стена.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?