Пет златни и три сребърни медала за България от турнир по скокове във вода в Австрия

Следващото състезание за националите по скокове във вода ще бъде от 21 до 24 март

скок във вода
Снимка: БНТ
18:03, 10.03.2024

Българските състезатели спечелиха пет златни и три сребърни медала от Открития шампионат на Австрия по скокове във вода, който се проведе през уикенда в столицата Виена.

При девойки младша възраст Ива Ереминова взе три титли, след като стана първа на 1 и 3 метра трамплин и кула. На триметров трамплин възпитаничката на Георги Чобанов представи новата си усложнена програма.

Нейният брат Цветомир Ереминов стана шампион на 3 метра трамплин и остана втори на 1 метър след представителя на домакините Мориц Фландорфер.

Младата надежда на българските скокове във вода Крис Йорданов, който е на 11 години, получи покана от домакините да участва при юноши младша (14-15 години). Българинът завоюва две сребърни отличия на 1 и 3 метра трамплин и стана шампион в коронната си дисциплина кула.

Следващото състезание за националите по скокове във вода ще бъде в Загреб (Хърватия) от 21 до 24 март.

Чете се за: 01:02 мин.
Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец
21:05, 08.05.2024
Спортни новини 08.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 08.05.2024
Олимпийският огън пристигна в Марсилия и бе посрещнат от 150 000 души
20:39, 08.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България"
20:30, 08.05.2024
В Стара Загора бе открито тазгодишното издание на Националната спортна универсиада
20:10, 08.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
19:35, 08.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.