ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Пламена Миткова започна сезона с победа в Люксембург

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:32 мин.
Спорт

Турнирът е от Световния атлетически тур в зала с “бронзов етикет”. Миналата година Миткова спечели надпреварата в Люксембург с рекорд на турнира от 6.40 м.

пламена миткова успя влезе финала скока дължина
Снимка: АРХИВ
Слушай новината

Пламена Миткова стартира новия лекоатлетически сезон с победа в Люксембург.

Българката постигна резултат от 6.55 метра в първия си опит в сектора за скок на дължина, което ѝ беше напълно достатъчно за първото място. В останалите си пет опита тя записа три фаула и скокове от 6.43 и 6.44.

Втора само на сантиметър зад Миткова, остана Милица Гардашевич от Сърбия, трета с резултат от 6.31 се нареди Диана Лещи от Унгария.

Турнирът е от Световния атлетически тур в зала с “бронзов етикет”. Миналата година Миткова спечели надпреварата в Люксембург с рекорд на турнира от 6.40 м.

Пловдивчанката беше финалистка на европейското първенство в Рим и участва на Олимпийските игри в Париж през 2024 г.

В края на януари Миткова ще стартира и на първия международен турнир “Локомотив”, който ще се проведе на 29 януари. В началото на февруари тя ще направи два старта в Германия - на 9 февруари ще участва в Дюселдорф, а на 14 февруари в Берлин. На 22 и 23 февруари Миткова би трябвало да участва и на Националния шампионат в зала в София.

Целта пред най-добрата ни състезателка в сектора за дълъг скок е да участва и на двата големи форума тази зима - европейското първенство в Апелдорн (6-9 март) и световното първенство в Нанкин (Китай) от 21 до 23 март.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?