Победа за Тотнъм в голово зрелище в Сеул

хюн мин сон преподписа тотнъм
16:08, 13.07.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Тотнъм победи сборен отбор от южнокорейския футболен елит с 6:3 в контролна среща, играна на стадиона за Световната купа в Сеул.

Това бе първа контрола за “шпорите”, като дебют за тима направиха Ричарлисон и Папе Сар.

След половин час игра Ерик Дайър откри резултата с плътен удар с левия крак извън наказателното поле, а в добавеното време на първото полувреме Гуе-Сун Чо изравни с глава.

След почивката Антонио Конте направи осем смени и възпитаниците му отново поведоха. Ким-Джин Хйеок си отбеляза автогол, в опит да пресече центриране на Хари Кейн.

Борбеният дух на домакините им позволи отново да възстановят равенството в 52-рата минута. Ларс Велдвийк се разписа с изстрел от границата на наказателното поле. В ответната атака Хари Кейн възстанови аванса на лондончани с плътен удар по земя с левия крак извън наказателното поле.

Любимецът на публиката Хюн-Мин Сон също попадна сред голмайсторите в 68-ата минута с гол от дузпа.

Отборът на звездите отбеляза третото си попадение в 71-ата минута, когато Юн Амано бе точен след изпълнение на пряк свободен удар.

Хари Кейн направи резултата 5:3 с гол от фаул на границата на наказателното поле, а местният герой Хюн-Мин Сон оформи крайния резултат в 85-ата минута.

На 16 юли Тотнъм ще премери сили със Севиля на стадиона за Световната купа в Сувон.