Реакции на световната общност
Реакциите след иранската атака срещу Израел - президентът Джо Байдън изрази пълна подкрепа за Тел Авив, и нарече действията на Техеран "неефективни".

Германският канцлер Олаф Шолц призова Иран и Хизбула незабавно да прекратят атаките си срещу Израел и предупреди Техеран, че рискува да "подпали целия регион".
Германия и нейните партньори ще продължат да работят за прекратяване на огъня, каза още Шолц. Към диалог и дипломация прикани и Индия. ОтООН и ЕС призоваха за незабавно спиране на огъня. ЕС остро осъжда иранската атака, написа в ЕКС европейският първи дипломат Жозеп Борел. Франция обяви, че мобилизира военните си възможности в Близкия изток, и настоя Хизбула да прекрати терора срещу Иран. Днес се очаква заседание на Съвета за сигурност на ООН като основната тема ще бъде иранската атака срещу Израел.
Росен Желязков върна на президента мандата за съставяне на правителство неизпълнен