Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Кувейт

Българинът е поставен под №5 в схемата на турнира

15:22, 30.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.
пьотр нестеров загуби полуфиналите букурещ

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №5 Нестеров се наложи над Володимир Якубенко (Украйна) със 7:5, 4:6, 6:4 за 2:34 часа.

Българинът поведе с 5:3 в първия сет, но допусна изравняване. След това той взе подаването на съперника си в 11-ия гейм и при свой сервис поведе в резултата. Във втората част Нестеров загуби подаването си в последния гейм и Якубенко изравни. В третия сет двамата печелиха геймовете си, а българинът успя да пробие в последния гейм и да стигне до крайния успех.

Следващият съперник на Нестеров ще бъде водача в схемата Янки Ерел (Турция).

20-годишният българин записа 12-а поредна победа във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели предишните два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.