Регионалният министър Иван Шишков ще проведе среща днес с новото ръководство на Агенция "Пътна инфраструктура" и фирмата, отговаряща за поддръжката на свлачището на автомагистрала "Струма".
Според Шишков през последния месец там изобщо не се е работило. Вместо това компанията е опитвала да договори по-високо заплащане за ремонта със старото ръководство на Пътната агенция, въпреки че обектът е в гаранция.
По думите на министъра укрепителните дейности трябва да бъдат за сметка на фирмата. Свлачището трябва да бъде укрепено до 10 дни, посочи още вчера министърът при изненадваща проверка в района на срутището.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите