Рилски спортист разби Черно море като гост в НБЛ

10:37, 24.12.2020
Чете се за: 01:16 мин.
Баскетбол
рилски спортист разби черно море гост нбл

Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха безпроблемно гостуването си на Черно море във Варна с 95:64 срещу силно осакатения тим на варненци, от който липсваха седем основни играчи заради контузии или заболяване, което доведе до влизането в разрешения състав на четирима юноши под 18 години.

За победителите Николас Карвачо и Трей Портър завършиха с "дабъл-дабъл" - съответно с по 12 и 20 точки и по 11 борби. Така Рилски спортист записа шеста поредна победа, като тимът има и една загуба. Черно море пък е с баланс от 2 победи и 5 загуби.

Домакините започнаха по-добре срещата и благодарение на добрата си игра в защита и грешки в тази на гостите, варненци взеха аванс от 11:4 след първите 3 минути.

В средата на частта обаче Рилски спортист изравни при 11:11. След този момент играчите на Черно море започнаха да допускат повече грешки, което позволи на Рилски спортист не само да поведе, но и да започне да трупа преднина, която достигна до 7 точки при 24:17. В край на сметка първата четвърт приключи при 24:20 в полза на самоковци.

До средата на втората четвърт срещата бе равностойна, като гостите поддържаха преднина от около 5 точки. След това се повториха събитията от първата част, домакините допускаха твърде много грешки, което позволи на гостите да натрупат преднина от 12 точки при 43:31. На полувремето резултатът набъбна до 49:35 за Рилски спортист.

Черно море започна по-добре след почивката и успя да вкара 7 срещу 2 точки за гостуващия, намалявайки пасива си. След 44:55 за Рилски спортист последва много силна серия за самоковския тим, който отбеляза 15 поредни точки и поведе със 70:44. В края на третата част гостите имаха повече от комфортен аванс от 25 точки - 74:49.

През последната част гостите поддържаха преднината си и заслужено спечелиха двубоя.