Рьою Кобаяши спечели състезание по ски скок на малката шанца в Трондхайм, Владимир Зографски остана на 38-ми

Българинът Владимир Зографски не успя да се добере до вторите скокове в днешното състезание.

рьою кобаяши спечели състезание ски скок малката шанца трондхайм владимир зографски остана
19:34, 12.03.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Японецът Рьою Кобаяши спечели състезанието на чисто новата малка шанца в Трондхайм. Надпреварата, която е част от веригата Роу Еър, провеждащата се ежегодно в Норвегия, е и сред състезанията от Световната купа.

Кобаяши стигна до втората си победа за сезона с резултат от 280,9 точки. Той направи скокове от 106 и 99 метра и изпревари само с 0.9 точки словенеца Петър Превц, който остана втори. Превц постигна при двата си опита 102,5 и 97,5 метра, но при всеки от тях бе практически перфектен в стилово отношение.

На трето място завърши австриецът Ян Хьорл със сбор от 279 точки след скокове от 102 и 102,5 метра.

Лидерът в класирането за Световната купа Щефан Крафт от Австрия остана пети с 276,7 метра, като пред и зад него се наредиха германците Андреас Велингер (277,6 точки) и Филип Раймунд (274,7 метра).

От представителите на домакините от Норвегия най-напред се класира Халвор Егнер Гранеруд, който завърши седми.

Българинът Владимир Зографски не успя да се добере до вторите скокове в днешното състезание. Той остана на 38-мо място, след като в първия кръг скочи 95,5 метра, които му донесоха 119,2 точки.

В подреждането за Световната купа води Крафт с 1783 точки. Втори е Кобаяши с 1562, докато на трета позиция е Андреас Велингер с 1387 точки. С 93 точки Зографски е на 35-о място.

В Роу Еър лидер с 1050,2 точки е Крафт, пред норвежеца Йохан Андре Форфанг с 1030,1 и австриеца Ян Хьорл с 1027,2 точки. Кобаяши е чак на 17-о място с 893,5 точки, докато Зографски е на 38-ма позиция с 654 точки.

В сряда в Трондхайм предстои още едно състезание. Този обаче то е на голямата шанца.

Българките стигнаха до три победи в осмия кръг на европейското индивидуално първенство по шахмат
08:38, 28.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
ПСЖ се измъкна у дома срещу Льо Авър, но празненствата за титлата ще трябва да почакат
Чете се за: 02:10 мин.
Светлана Каменова пред БНТ: Ще се радвам днес и утре на медала, после продължавам към следващата цел
21:52, 27.04.2024