Сабльорите на България завършиха на 11-о място на европейското първенство по фехтовка за младежи

Златните медали спечелиха сабльорите от Румъния

йордан гълъбов седми шпага европейското фехтовка пловдив
22:40, 29.02.2024

България зае 11 място в турнира на сабя младежи отборно в последния ден от европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Неапол.

В състезанието участваха 17 тима, като златните медали спечелиха сабльорите от Румъния.

Виктор Филев, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Михаил Хаджилазов излязоха в първата си среща от елиминациите, валидна за място сред най-добрите 8, срещу Великобритания и отстъпиха с 43:45. В двубоите за разпределение на местата от 9 до 16 сабльорите ни победиха Гърция с 45:37, отстъпиха пред Азербайджан с 41:45 и записаха още една победа - над Полша с 45:43, с което заеха 11 място в крайното класиране.

В турнира на шпага девойки Боряна Митова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова завършиха на 15 място. В първата си среща, за място сред най-добрите 8, шпажистките ни отстъпиха пред Турция с 40:45. В борбата за разпределение на местата от 9 до 16 българките загубиха от Испания с 36:45, след това отстъпиха пред Италия с 25:45, а в двубоя за 15-16 място победиха Азербайджан с 45:28.

Левски привлече бразилец в последния ден от трансферния прозорец
Пламен Колев и Димитър Топчийски се класираха за полуфиналите на двойки на турнира до 14 г. Тенис Европа