Сестри Стоеви отпаднаха на старта в Одензе

сестри стоеви отпаднаха старта одензе
16:45, 17.10.2023

Българките Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха в първия кръг на силния турнир по бадминтон от сериите Super 750 с награден фонд 850 хиляди долара в Одензе (Дания), който е и олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

На старта трикратните европейски шампионки, които в този турнир са водени от старши треньора на националния отбор Петя Неделчева-Хранова, отстъпиха в оспорван мач на японките Рена Мияура и Аяко Сакурамото с 20:22, 16:21 за 43 минути игра.

В първия гейм българките водеха с 18:15, след което имаха геймбол при 20:19, но съперничките им спечелиха следващите три разигравания, за да осъществят обрат и да вземат частта.

Във втория гейм Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха с 16:13, но до края загубиха осем поредни точки и така Мияура и Сакурамото подпечатаха крайната си победа.