Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на световното първенство по биатлон

Световен шампион стана тимът на Норвегия

Васил Зашев
13:44, 02.03.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на 4 по 7.5 километра на световното първенство по биатлон в Отепя (Естония), което завършва днес.

Константин Василев, Васил Зашев, Цветан Данаджиев и Валентин Карабаджаков изминаха трасето за 1:34.51.5 час с 14 допълнителни патрона и три наказателни обиколки.

Световен шампион стана тимът на Норвегия с 1:25:03.1 часа с 12 допълнителни патрона и три наказателни обиколки, пред Украйна на 56.5 секунди с 11 допълнителни патрона. Франция завърши на трета позиция с пасив от 1:06.0 минута с 10 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.

В състезанието участваха 24 отбора.

Световното първенство завършва по-късно днес с щафетата на 4 по 6 км за девойки без българско участие.

Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
12:54, 02.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Весела Лечева ще представи българската кандидатура за eвропейското първенство по стрелба през 2026 г.
12:43, 02.05.2024
Спортни новини 02.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 02.05.2024
Хебър приема Лудогорец в полуфинален реванш за Купата на България
11:29, 02.05.2024
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франсиско Серундоло
10:57, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.