Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на световното първенство по биатлон

Световен шампион стана тимът на Норвегия

Васил Зашев
13:44, 02.03.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на 4 по 7.5 километра на световното първенство по биатлон в Отепя (Естония), което завършва днес.

Константин Василев, Васил Зашев, Цветан Данаджиев и Валентин Карабаджаков изминаха трасето за 1:34.51.5 час с 14 допълнителни патрона и три наказателни обиколки.

Световен шампион стана тимът на Норвегия с 1:25:03.1 часа с 12 допълнителни патрона и три наказателни обиколки, пред Украйна на 56.5 секунди с 11 допълнителни патрона. Франция завърши на трета позиция с пасив от 1:06.0 минута с 10 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.

В състезанието участваха 24 отбора.

Световното първенство завършва по-късно днес с щафетата на 4 по 6 км за девойки без българско участие.

Топката от финала за Купата на България бе продадена на търг за събиране на средства за лечението на 4-годишно момиче
11:47, 29.05.2024
Отмар Хицфелд отказал покана от изпълнителния директор на Борусия Дортмунд да присъства на финала от Шампионската лига
Чете се за: 01:25 мин.
Григор Димитров и Виктория Томова излизат днес за мачовете си от втория кръг на Ролан Гарос
09:39, 29.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.