Щафетата на България за юноши завърши на 12-о място на световното първенство по биатлон

Веселин Белчински, Георги Наумов и Георги Джоргов бяха част от щафетата

георги джоргов четвърти биатлона зимните олимпийски младежки игри андреа коцинова осма бордъркроса
16:40, 01.03.2024
Чете се за: 00:47 мин.

Щафетата на България за юноши завърши на 12-о място на 3 по 7.5 километра на световното първенство по биатлон в Отепя (Естония).

Веселин Белчински, Георги Наумов и Георги Джоргов изминаха трасето за 1:06.04.0 минути с 12 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

Шампионската титла завоюва Норвегия с време от 1:01.30.7 минути и с 6 допълнителни патрона.

В щафетата при девойките на 3 по 6 км България в състав Биляна Чавдарова, Ирина Георгиева и Никол Кленовска финишираха за 1:12.16.5 час с 11 допълнителни патрона и две наказателни обиколки.

Титлата взе Норвегия с 1:01.42.2 със 7 допълнителни патрона.

Световното първенство завършва в събота, 2 март, с щафетите при младежите и кадетките.

Националният тим на България по баскетбол за мъже запази 45-ото си място в световната ранглиста
Калина Бояджиева ще пропусне олимпийската квалификация по олимпийско таекуондо заради контузия