Тадей Погачар спечели шестия етап на Тур дьо Франс 2023

тадей погачар спечели шестия етап тур дьо франс 2023
20:12, 06.07.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Тадей Погачар спечели шестия етап от колоездачната обиколка на Франция Тур дьо Франс с дължина от 144.9 км от Тарбес до Котерет-Камбаск. Словенецът финишира първи с време 3:54.27 часа и пред датчанина Йонас Вингегор, който завърши втори в етапа и оглави генералното класиране.

Словенецът, който загуби от Вингегор в първия планински етап в сряда, удържа на атаката на своя съперник край връх Турмале и се откъсна преди последното изкачване на Котерет-Камбаск и пресече финалната линия първи с преднина от 24 секунди пред датчанина.

Досегашният водач в генералното класиране - австралиецът Джай Хиндли, отпадна физически преди връх Турмале и остави Погачар и Вингегор да се борят за етапната победа.

Трети в етапа завърши Тобиас Йоханесен от Норвегия на 1:22 минути след победителя.

В генералното класиране Вингегор води с общо време 26:10.44 часа, следван от Погачар на 25 секунди и Хиндли на 1:34 минута.