Снимка: БФ Джудо
15:35, 27.05.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Анастасия Балабан получи тежка травма и ще бъде извън татамито поне 6 месеца.

19-годишната националка по джудо получи контузията по време на лагера в Малага (Испания) след турнира за Европейската купа, на който спечели бронз в категория до 48 кг.

По време на тренировка по-тежка състезателка е паднала върху Анастасия, в резултат на което нашето момиче е получило счупване на две кости на десния крак.

В Испания европейската вицешампионка за кадетките е претърпяла операция, a от два дни вече е в България.

Все още лекарите се въздържат от прогнози след колко време една от най-добрите ни млади състезателки ще се върне към пълноценни тренировки.

В кариерата си Анастасия има 8 медала от големи първенства. През 2019 г. печели сребро на младежките олимпийски игри, същата година става втора в Европа при кадетките.