Уест Хем продължава да мечтае за Шампионската лига след домакински успех над Евертън

уест хем продължава мечтае шампионската лига домакински успех евертън
18:25, 03.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Тимът на Уест Хем победи с 2:1 Евъртън в двубой от 31-ия кръг на английската Висша лига и продължава да преследва мечтата си за място сред първите четири в класирането.

"Чуковете" откриха резултата на "Лондон Стейдиъм" в 32-ата минута след брилянтно изпълнение на Аарън Кресуел от пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

"Карамелите" възстановиха паритета в 53-ата минута чрез Мейсън Холгейт, който стреля от границата на големия пеналт на домакините, а топката рикошира в крака на Пабло Форналс и влетя неспасяемо в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Лукаш Фабиански.

Пет минути по-късно Михаил Антонио бе изведен отляво зад гърба на "мърсисайдската" отбрана, нахлу в наказателното поле и стреля, вратарят Джордан Пикфорд изби с крак, а при добавката Джаред Боуен се разписа в опразнената врата.

В класирането Уест Хем е пети с 51 точки, с 3 пункта по-малко от четвъртия Арсенал, но и с три мача повече от "артилеристите". Евертън пък е 17-и с 25 точки, на 3 пункта пред намиращия се под чертата Уотфорд, който е с два мача повече от "карамелите".

България със сребро и два бронза във финалите на девойките за Купа "София"
Председателят на КЕВР: До 1 юли няма да поскъпва токът за домакинствата, оптимист съм за енергийната криза