Университетът Луизиана Стейт спечели титлата в Колежанското първенство по баскетбол при жените

университетът луизиана стейт спечели титлата колежанското първенство баскетбол жените
13:53, 03.04.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Университетът Луизиана Стейт спечели за пръв път в историята си титлата в Колежанското първенство на САЩ по баскетбол при жените.

Във финалния мач в Дивизия I, който се игра пред над 19 000 зрители в "Американ Еърлайнс Сентър" в Далас, Луизиана Стейт победи Айова със 102:85.

"Тигриците" спечелиха първите две четвърти на срещата и на полувремето водеха с 59:42, което им позволи спокойно да контролират играта през вторите 20 минути. Най-резултатна за победителките бе Жасмин Карсън, която вкара 22 точки, включително пет тройки от шест опита, за само 21 минути игра. Още 21 точки добави Алексис Морис, с 20 остана ЛаДажия Уилямс, а Ейнджъл Рийс завърши с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби.

За тима на Айова над всички отново бе Кейтлин Кларк, която реализира 30 точки. Кларк обаче натрупа три лични нарушения още в началото на мача и това ѝ попречи да покаже играта си от предишните два мача в турнира, в които стана първият играч в историята на Мартенската лудост, без значение при мъжете или жените, с поне 40 точки в последователни двубои.

Успехът във финалния мач бе по-специален за старши треньорката на Луизиана Стейт Ким Мълки, която стана първата треньорка, която женското колежанско първенство с две различни учебни заведения. Мълки взе титлата с Бейлър през 2005, 2012 и 2019 година.

Тази вечер предстои и финалът в Колежанското първенство при мъжете, в който съперници са ЮКОН и Университетът Сан Диего Стейт. Мачът ще се играе на стадион NRG в Хюстън и на него се очаква да присъстват над 73 хиляди зрители.

Изключителен Костас Слукас помогна на Панатинайкос да изравни серията с Макаби в Евролигата
07:37, 26.04.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Спортни новини 26.04.2024 г., 06:30 ч.
07:11, 26.04.2024
Реал Мадрид отново не даде шансове на Баскония и Милър-Макинтайър и е много близо до място във Финалната четворка
00:21, 26.04.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ига Швьонтек и Онс Жабер потеглиха с победи в Мадрид
23:46, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Шиникова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хамамет, Денислава Глушкова отпадна
23:21, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Локомотив Калининград и Радо Арсов пропуснаха да затворят финалната серия за титлата в Русия и ще играят пети решителен мач
23:06, 25.04.2024
Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
22:58, 25.04.2024
Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024
ЦСКА и Шумен са полуфиналисти на Държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 г.
22:28, 25.04.2024
Перуджа отново срази Монца у дома и е само на още една победа от титлата в Италия
22:08, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.