Правителството на Словения прие проект за ускоряване процеса на ваксинация срещу COVID-19, който да стимулира общопрактикуващите лекари и техните екипи, за да препоръчват активно ваксинирането.
Лекарите ще имат право на бонуси, ако най-малко 45% от техните регистрирани пациенти на възраст над 50 години са получили първа доза ваксина или поне 55% са напълно ваксинирани.
Целта е да се увеличи броят на ваксинираните лица, особено на тези над 50-годишна възраст, съобщи словенското правителство.
Предвижда се проектът да осигури допълнителни стимули за общопрактикуващите лекари и регистрираните медицински сестри от техните екипи, които работят в системата на общественото здраве.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг