Валентина Георгиева се класира с най-добър резултат за финала на прескок на Световната купа в Баку

валентина георгиева класира добър резултат финала прескок световната купа баку
16:42, 07.03.2024

Българката Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Баку, Азербайджан, която служи и като олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Родната състезателка полуци оценки от 13.800 и 13.400 точки в двата си опита и така тя приключи със среден резултат от 13.600 пункта, което ѝ отреди първото място в пресявките.

Припомняме ви, че за Валентина Георгиева тази надпревара е едва трета след завръщането ѝ на килима, след като през месец август 2022 година тя получи тежка контузия по време на европейското първенство в Мюнхен, Германия.

От началото на тази година българката спечели две сребърни отличия на прескок на първите две Световни купи - в Кайро, Египет и Котбус, Германия.

В същото време на състезанието в Азербайджан България имаше още представители в днешния ден от квалификациите, като на земя Еди Пенев зае 9-о място и е първа резерва за финала на този уред, докато Димитър Димитров остана 42-и.

На успоредка Божидар Златанов и Йордан Александров се наредиха съответно 28-и и 43-и.

Пресявките на останалите уреди предстоят да се проведат в утрешния ден, като в Баку групата от български състезатели е съставена от Еди Пенев, Йордан Александров, Божидар Златанов, Димитър Димитров, Валентина Георгиева и Йоана Янкова.