Решението няма да засегне изравнителните сметки
Върховният административен съд окончателно отмени формулата за определяне на сградната инсталация в сметките за парно. Това беше втори опит на Министерството на енергетиката да въведе работеща формула в наредбата за топлоснабдяване.
Основният проблем на формулата е, че тя не е регламентирана със закон. От министерството коментираха за БНТ, че няма да има проблем с изравнителните сметки за миналия отоплителен сезон, тъй като те са раздадени и е изтекъл срокът за възражения. До влизане в сила на определението на съда ще има време да бъдат приключени споровете по тях. От ведомството ще търсят трайно решение за новия сезон., допълниха от там.
От най-голямата фирма за дялово разпределение коментираха за "По света и у нас", че биха подкрепили министерството да въведе формулата законодателно, защото според компанията чрез нея си позволява най-голямо доближаване до реалното потребление и осигурява защита на интересите на крайните клиенти.
Управляващите ще предложат постепенно държавните служители да плащат част от осигуровките си сами
Българската икономика е много лабилна от външни шокове - коментар на Александър Попов от аналитичното звено на ЕЦБ
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец