Йосиф Миладинов спечели финала на 50 метра бътерфлай на Държавното отборно по плуване

йосиф миладинов титла 100 метра бътерфлай първенството швайцария
21:06, 09.04.2023
Чете се за: 03:25 мин.

Йосиф Миладинов спечели финала на 50 метра бътерфлай в последния ден на Държавното отборно първенство по плуване на басейн в "Спартак".

20-годишният състезател на Спринт София и държавен рекордьор в дисциплината, финишира първи с 24.46 секунди и спечели надпреварата с Антъни Иванов, който финишира трети с 25.05 секунди. Втората позиция остана за Виктор Христов (Олимпия) с 24.92 секунди.

Състезателят на Астери Калоян Братанов спечели убедително спринта на 50 метра свободен стил с резултат 22.47 секунди. Рекордьорът в дисциплината се приближи максимално до върховото си постижение от 22.25 секунди, но малко не му достигна да го подобри. Калоян Братанов, който от години живее и тренира в САЩ, записа силно постижение и на 200 метра съчетано вчера, където спечели с 2:01.40 минути.

Призовата тройка на 50 свободен стил допълниха Атанас Тотляков (Метропол) с 24.08 и Никола Здравков (Астери) с 24.09. Антъни Иванов финишира шести във финала с 24.35 секунди.

Калоян Братанов спечели злато и на 200 метра свободен стил с 1:52.27 минута. Втори е Васил Тушев (Вихрен) с 1:56.32, а трети - Вася Манолов (Вихрен) с 1:57.61.

Ветеранът Лъчезар Шумков прибави нова титла от шампионата след успех на 100 метра бруст. 31-годишният състезател на Спринт София финишира първи за 1:03.10, следван от Максим Манолов (Черно море) с 1:03.53 и Матей Резашки (Младост 91) с 1:03.53.

При жените на 100 метра бруст спечели Тея Николова от Черно море с 1:11.56, а след нея завършиха Камелия Стоименова (Спринт) с 1:12.29 и Катрин Радивчева (Каменград) с 1:12.83.

Националката Габриела Георгиева оформи хеттрик на шампионата, печелейки титлата и на 50 метра гръб след успехите й на 100 и 200 метра гръб в предишните два дни. В спринта състезателката на Дамини финишира първа с 29.49 секунди.

В щафетата на 4 по 100 метра съчетано спечели квартетът на Черно море в състав Валентин Филипов, Антъни Иванов, Максим Манолов и Владислав Терзиев спечели златото с време 3:47.14 минути.

На второ място остана съставът на Спринт София Никола Левтеров, Йосиф Миладинов, Лъчезар Шумков и Калин Михайлов с 3:52.60, а трети е отборът на Астери с 3:56.47 минути.

В смесената щафета при жените ролите се размениха и Спринт спечели с 4:25.04, а Черно море остана на второ място с 4:26.04.

В комплексното класиране ПСК Черно море спечели титлата със сбор от 47 553 точки, следван от Астери (43 702), Левент (28 684) и др.