Не стихва напрежението заради заразата от африканска чума по свинете. Част от стопаните на домашни прасета, които са в 20 - километровата надзорна зона отказват да ги заколят.
В района на Крушаре вече седми ден хората не пропускат автомобили по пътя Ямбол-Сливен. За запазване на животните си настояват и жителите на село Безмер. Пътят Варна - Бургас също ще бъде затварян заради протеста в община Долни Чифлик.
Повече от 130 000 прасета са унищожени в следствие на заразата от африканска чума. Около половината от тях са от големите свинекомплекси в Русенско. В селата Николово и Бръшлен прасетата вече са унищожени. В Голямо Враново работата трябва да приключи до неделя. Пробите в четвъртия голям свинекомплекс в областта - в село Юделник, са отрицателни.
Последно нов случай при диво прасе беше регистриран в силистренското село Осен вчера.
Филмът на Мая Димитрова "Основание за безпокойство. Архивите за Българския Чернобил" е в селекцията на Prix Europa
Наградиха двама тийнейджъри, помогнали при гасенето на пожар край несебърското село Кошарица
Поредна авария на водопровод оставя осем села в Нова Загора без вода тази вечер
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?