13 точки за Константин Костадинов, Аликанте прекъсна негативната си серия в испанската Leb Oro

Тимът на българския национал записа 18-та победа и заема осмото място във временното класиране на втора испанска дивизия.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:15, 11.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
симеон лепичев константин костадинов загуби испания

Константин Костадинов и Аликанте се поздравиха с победа в испанската Leb Oro. Българинът и неговите съотборници спечелиха домакинсвото си на Оуренсе с 91:82 в мач от 29-ия кръг и прекъснаха серията от три поражения.

Баскетболистите на Антонио Перес вече имат 18 победи и 11 загуби и заемат осмото място във временното класиране на втора испанска дивизия.

Двата отбора предложиха оспорвана игра, но всичко бе решено в последната четвърт, когато Аликанте наложи волята си с 23:9, а с това и заслужи крайния успех.

Костадинов започна като титуляр и се отличи с 13 точки, 4 борби и 2 асистенции за 28 минути игра. Брад Дейвисън бе над всички за успеха на домакините, реализирайки 31 точки.

Серхио Йоренте бе най-резултатен за Оуренсе с 15 точки, 3 борби и 4 асистенции.

На 14 април баскетболистите на Аликанте гостуват на тима на Форка Лейда.

Другият българин в испанската Leb Oro Емил Стоилов записа само две точки за 4 минути игра, а неговият отбор Менорка победи като гост тима на Мелия с 92:74.

Менорка постигна втори пореден успех от общо 12 и заема 12-то място в класирането.