Айнтрахт Франкфурт надви Уест Хем в Лондон

уест хем продължава мечтае шампионската лига домакински успех евертън
23:52, 28.04.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Айнтрахт Франкфурт победи Уест Хем с 2:1 в първия полуфинален мач между двата тима в Лига Европа. Ансгар Кнауф откри резултата след 51 секунди игра, а Микел Антонио изравни. Даичи Камада се разписа, за да оформи крайния резултат.

Гостите изненадаха "чуковете" на Олимпийския стадион в Лондон и поведоха в резултата след едва 51 секунди игра. Ансгар Кнауф засече с глава центриране на Рафаел Боре.

Възпитаниците на Дейвид Мойс заиграха по-офанзивно и пропуснаха отлична възможност в 14-ата минута. Джаред Боуен се озова очи в очи с Кевин Трап, но изстрелът му докосна крака на вратаря, преди да се отклони в дясната греда.

Столичани възобновиха равенството в 21-вата минута. Курт Зума подаде с глава успоредно на голлинията към Микел Антонио, който засече топката във въздуха за 1:1.

След почивката играчите на Оливер Глазнер си върнаха преднината от едно попадение. Алфонс Ареола спаси удар на Джибрил Соу, но топката отиде в краката на Даичи Камада, който я изпрати в опразнената врата.

Последваха опасни атаки и пред двете врати. Резервата Саид Бенрама уцели дясната греда с удар извън наказателното поле, а Даичи Камада също стреля в десния страничен стълб, след като шутът му се отби от крака на Крейг Доусън.

Двубоят приключи с удар със задна ножица на Джаред Боуен, срещнал напречната греда.

Реваншът между двата тима е на 5 май (четвъртък) от 22.00 часа.

В другия полуфинал РБ Лайпциг победи Рейнджърс с 1:0.