Акция "Жълти стотинки", която събира средства за апаратура за детски отделения в страната, се проведе в няколко града. Кампанията продължава успешно вече 18 години, като са събрани над 850 000 лева. По-малко от месец до въвеждане на еврото, организаторите наблюдават увеличение на дарителите, които са решили да предадат стотинките си за каузата.
Тази година акцията е насочена към детските отделения в Казанлък и София. През годините кампанията е помогнала на детски отделения в 22 болници в 19 града. За 2026 г. средства ще се събират за детското отделение в болницата в Гоце Делчев.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра