С успеха Чивитанова се изкачи на пето място с 5 точки.

александър николов точки успеха чивитанова перуджа
Снимка: legavolley.it
11:53, 06.11.2023

Българският национал Александър Николов бе един от героите при драматичния успех на тима му Чивитанова над носителя на Суперлигата на Италия Перуджа с 3:2 (20:25, 35:33, 25:21, 16:25, 22:20) в маратонски мач продължил 2 часа и 49 минути.

Алекс Николов реализира 16 точки за победата - 13 от атака, 2 аса и една точка от блокада. Той игра през целия мач. В герой и най-резултатен играч в мача се превърна съотборникът му Адис Лагумджия с 32 точки. Българинът бе сменен в края на първия гейм от Янт, но се завърна на игрището за втората част. С успеха Чивитанова се изкачи на пето място с 5 точки.

Верона на треньора Радостин Стойчев загуби от Тренто с 0:3 (18:25, 17:25, 15:25). Алекс Грозданов бе на терена за Верона само в първия гейм, като нямаше голям принос за тима си, опитвайки четири атаки, при които не отбеляза точка.

Социалното министерство съобщи как ще бъдат подпомогнати засегнатите от стихията в събота
Омбудсманът поиска държавата да плати с евросредства дистанционните водомери и топломери