Ава Мари Зиглър спечели турнира по фигурно пързаляне Гран При на Япония

Състезанието приключва по-късно днес с волната програма при спортните двойки и при мъжете

Ава Мари Зиглър
12:34, 25.11.2023
Чете се за: 03:50 мин.

Американката Ава Мари Зиглър изпълни почти безупречно своята волна програма и спечели титлата при жените на турнира Гран При по фигурно пързаляне в Осака (Япония). Надпреварата е шестото и заключително събитие от сериите и последна възможност за класиране на финала на Гран При в Пекин (Китай) от 7 до 10 декември.

Пета след кратката програма Зиглър приземи чисто всичките си скокове, за да спечели със 138.46 точки и да вземе първа титла в сериите Гран При и личен рекорд от двете изпълнения 200.50. Тя изпълни комбинация от троен флип-двоен аксел-двоен аксел, както и още шест тройни скока.

"Наистина използвах вчерашното си пето място като мотивация, защото знам, че мога да се справя по-добре. Придържах се към плана си, който беше да изпълня всичко, което мога да направя на тренировка и наистина просто да покажа на всички, че мога да бъда последователна и чиста. Този резултат определено ще помогне за моята увереност", каза шампионката.

Сънародничката ѝ Линдзи Торнгрен, която водеше след кратката програма, падна при троен салхов, но беше стабилна с всички останали скокове и се класира втора със 198.73 точки.

Нина Пинцароне от Белгия остана трета със 194.66 точки - резултат, който й позволи да си осигури място във финала на Гран При в Пекин. Световната вицешампионка Хе-ин Ли от Република Корея остана четвърта със 188.95 точки.

Двукратната световна шампионка Каори Сакамото от Япония, Изабеу Левито от САЩ и Луна Хендриккс от Белгия вече се класираха за финала на Гран При.

При танцовите двойки шампиони станаха Лайла Фиър и Люис Гибсън от Великобритания с най-добър личен резултат от 130.26 точки във волната програма и с общ резултат от 215.19.

"Наистина е като сбъдната мечта. Ние, разбира се, тренираме, за да напредваме и да се издигаме нагоре през годините. Най-накрая да спечелиш Гран При е невероятно и толкова вълнуващо, че не мога да го опиша с думи в момента", заяви Гибсън.

Европейските шампиони и световни вицешампиони Шарлен Гиняр и Марко Фабри от Италия са втори с 214.56 точки, пред представителите на Литва Алисън Рийд и Саулиус Амбрулевичиус със 196.86 точки.

С победата си в Япония Фиър и Гибсън се класираха за финала на Гран При заедно с Гиняр и Фабри.

Състезанието приключва по-късно днес с волната програма при спортните двойки и при мъжете. Олимпийският вицешамшион Юма Кагияма изпревари двукратния световен шампион Шома Уно и триумфира в кратката програма при мъжете вчера.

Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.