Барселона спечели "Ел Класико" в Лига Ендеса

С тази загуба Реал Мадрид предадоха лидерството на Уникаха.

от Константин Джаркин
22:01, 07.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
барселона пречупи макаби тел авив тройка сирената мач редовния сезон евролигата

Барселона победи Реал Мадрид с 85:79 в шестото издание на "Ел Класико" този сезон в Лига Ендеса. Това бе трето поредно поражение за гостите, с което "белите" предадоха лидерството на Уникаха Малага. Така промяна в челото в този етап от сезона не се е случвала от 2014/2015 г.

"Каталунците" доминираха своите гости още от самото начало и затвориха първото полувреме с 38:17.

Въпреки опитите на Реал да се върнат в двубоя през второто полувреме, по-спокойният от двата отбора се поздрави с победата.

Николас Лапровитола бе екс фактора за Барселона с 25 точки и 5 асистенции.

За гостите най-резултатни бяха Джанан Муса и Габриел Дек с 14 точки, а аржентинецът записа и дабъл-дабъл.

"Каталунците" се намират на третото място в Лига Ендеса с актив от 19 победи и 9 загуби.

Реал Мадрид вече са на втората позиция с 23 победи и 5 загуби, колкото имат и Уникаха.