Бохум с първа победа за сезона в Бундеслигата

09:04, 04.11.2023
12021
Чете се за: 01:55 мин.
Европейски футбол

Такума Асано отбеляза две попадения и донесе успеха на Бохум с 2:1 като гост на новака Дармщат в среща от 10-ия кръг и да спечели първата си победа за сезона в Бундеслигата.

Японецът откри резултата с удар в долния ъгъл на вратата на съперника в 25-ата минута и отново беше точен в 54-ата. За Дармщат в 43-ата минута с глава се разписа Фабиан Нюрнбергер.

Домакините останаха с човек по-малко след червен картон на капитана Фабиан Холанд 20 минути преди края за грубо нарушение срещу Мориц Квартенг, седмица след като двама играчи на тима бяха изгонени при поражението с 0:8 от шампиона Байерн Мюнхен.

Бохум се изкачи до 13-о място с 8 точки, докато Дармщат се смъкна до 15-та позиция със 7.

По-късно днес е голямото дерби между четвъртия Борусия Дортмунд и шампиона Байерн Мюнхен. Двамата тима са непобедени до момента, както и лидерът Байер Леверкузен, който гостува на Хофенхайм.

Още Европейски футбол

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024
Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Берлин
22:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
17:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Вратарят на Манчестър Сити Едерсон пропуска последните два мача от сезона, обявиха от клуба
17:12, 16.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Може ли Брадли Баркола да попадне в състава на Франция за Евро 2024, Дешан обявява списъка с играчи
16:44, 16.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Нагелсман обяви разширения състав на Германия за Евро 2024, дебют за вратаря на Щутгарт Александър Нюбел
15:38, 16.05.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Селтик спечели титлата в Шотландия за 54-ти път в своята клубна история
10:04, 16.05.2024
ПСЖ отказа Ница от борбата за местата в Шампионската лига
09:36, 16.05.2024
Селта остава в Ла Лига след победа над Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид се класира за Шампионската лига
09:26, 16.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Манчестър Юнайтед се върна на победния път, Челси излезе на шестото място във Висшата лига
08:16, 16.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.