от Димитър Русев , Източник: БНР
14:52, 21.03.2021
Чете се за: 00:30 мин.
цска 1948 върна първата шестица

С гол на Галин Иванов от дузпа отборът на ЦСКА 1948 победи Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. С успеха играчите на Красимир Балъков прекъснаха серията от четири мача без победа в елита и се върнаха в първата шестица преди паузата в шампионата за мачовете на националните отбори.

ЦСКА 1948 е шести с 31 точки, а Ботев остава предпоследен с 18 точки.

ЦСКА 1948 засили натиска през второто полувреме. В 68-а минута Галин Иванов изпусна най-добрата ситуация за своя отбор. Националът бе намерен в наказателното поле от Митков, но бе блокиран и не успя да нанесе завършващ удар.

В 70-ата минута Венцислав Керчев бе близо до гол за гостите. След негов удар вратарят Наумов отби топката и тя срещна гредата.

Домакините стигнаха до попадение в 75-а минута след точно изпълнена дузпа от Галин Иванов. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Петър Генчев срещу Георги Русев.