ЦСКА допусна минимална загуба от Септември София в столичен сблъсък

Бертран Фурие отбеляза победното попадение.

19:33, 05.10.2024
Бертран Фурие Септември София
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА загуби от Септември София с минималното 0:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Бертран Фурие бе автор на победното попадение.

Преди първия съдийски сигнал легендарният вратар на ЦСКА Георги Велинов получи екип на тима по случай своя 67-и рожден ден.

Дебют за "червените" направи лятното попълнение Лиъм Купър, който обаче напусна терена принудително в 24-ата минута. При изчистване на топката от краката на Бертран Фурие, шотландецът получи контузия и бе заменен от Брайън Кордоба.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута на Националния стадион "Васил Левски". Бертран Фурие получи топката в наказателното поле и се разписа, за да донесе успеха на тима си.

След почивката играчите на Николай Митов бяха близо до това, да удвоят преднината си, но Асен Чандъров стреля в напречната греда.

В 87-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон за Митко Митков, който фаулира съперников футболист. Секунди по-късно домакините също останаха с 10 човека след контузия на Лумбард Делова и липса на повече смени.

Преди този мач ЦСКА имаше 12 победи в 12 двубоя срещу Септември.

ЦСКА остава на 12-ата позиция в класирането с актив от 10 пункта. Септември се изкачи до 13-ото място със същия брой точки.