Емил Стоилов и Менорка завършиха сезона със загуба, Константин Костадинов на ниво за Аликанте

За Костадинов и неговите съотборници предстои участие в плейофите в битка за промоция в Лига Ендеса

емил стоилов менорка завършиха сезона загуба константин костадинов ниво аликанте
Снимка:
14:20, 11.05.2024

Българският баскетболист Емил Стоилов и клубният му тим Менорка завършиха със загуба сезона във второто ниво на Испания - Leb Oro.

Играчите на Хавиер Самора допуснаха тежко поражение от състава на Форка Лейда със 70:105 като гост.

Стоилов се появи на паркета резерва и за близо 15 минути в игра се отчете с 5 точки, 4 борби и 2 асистенции. При стрелбата си центърът бе 2/4 от близко разстояние и 1/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Така Менорка завърши кампанията на 12-а позиция с баланс 14-20, докато в същото време Форка Лейда се нареди 3-и в подреждането и тепърва му предстои участие в плейофите за промоция в Лига Ендеса.

Първият съперник на отбора от Каталуния ще бъде Аликанте, където се подвизава друг български национал в лицето на Константин Костадинов.

В последния кръг юношата на Реал Мадрид завърши с 9 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 27 игрови минути като титуляр при поражението на своя тим със 73:83 от Сан Пабло Бургос.

Първите два двубоя от сблъсъка между Форка Лейда и Аликанте са на 16 и 18 май в залата на каталунците. Играе се до три успеха от пет мача.

Официално: Цар Фердинанд "се завръща" в България