Eвертън на 1/4 финал за Купата на Лигата след разгром над Уест Хем

"Карамелите" сразиха с 4:1 гостите от Уест Хем.

02:24, 01.10.2020
Чете се за: 01:04 мин.

С този си успех отборът на Евертън продължава уникалната си форма от началото на сезона.

След като в първенството, тимът е с пълен актив от точки и се намира на 3-ата позиция във временното класиране, поради по-лошата си голова разлика от отборите на Лестър и Ливърпул, играчите на селекционера Карло Анчелоти впечатлиха и за Купата на Лигата.

Вчера те надиграха тотално и победиха отбора на Уест Хям.

С избора си на стартов състав, Анчелоти показа на всички, че има намерения да се бори за спечелването на турнира.

Голяма част от титулярния състав започна и вчера, като Доминик Калвърт-Люин отново блесна с хеттрик.

По-този начин нападателят затвърди зверската си форма от началото на сезона, като головете му вече са 8 във всички турнири.

Toва беше и втори хеттрик през сезона за 23-годишният играч.

Срещата започна с леко преимущество на домакините.

По-добрата им игра даде резултат в 11-ата минута, когато Майкъл Кийн изведе напълно сам Калвърт-Люин и той много технично успя да прехвърли вратаря Рандолф за 1:0.

При този резултат завърши и първото полувреме.

В самото начало на второто полувреме "чуковете" успяха да изравнят резултата.

В 46-ата минута Фелипе Андерсон получи добро подаване в ляво в наказателното поле, след което продължи топката към Снодграс.

Шотландецът без да се замисля шутира от границата на наказателното поле и отбеляза страхотен гол.

В 55-ата минута Ричарлисон проби по страхотен начин и отправи силен удар, който рикошира в гърба на Деклан Райс и остави безпомощен вратаря на гостите.

В 78-ата минута резервата Алекс Иуоби отправи удар, който се отби в лявата греда на Рандолф, а Калвърт-Люин беше на точното място да добави топката в празната врата и да покачи резултата на 3:1.

Двубоят се реши 6 минути по-късно, когато Сигурдсон изведе Люин на стрелкова позиция и англичанинът оформи своя хеттрик, както и крайния резултат.

На 1 октомври: Дъжд на север, слънце на юг