Георги Пашов донесе победа на Академия Клинчени с фамозен гол

17:03, 21.11.2020
Чете се за: 00:34 мин.
георги пашов донесе победа академия клинчени фамозен гол

Страхотен гол на българския защитник Георги Пашов донесе победата на Академия Клинчени с 1:0 над гостуващия Виторул в среща от 11-ия кръг на румънския футболен елит.

Бившият национал отбеляза единственото попадение със странична ножица от 15 метра в 30-та минута, възползвайки се от лошо изчистване на гостите след фаул от дясно.

Десният защитник изигра поредния си силен мач, а Академика записа четвърта последователна победа без допуснат гол и се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Пашов, който има общо три мача за националния отбор на България, беше свързван през лятото с трансфер в Левски, но от "Герена" се отказаха от него, а след добрите му изяви от началото на сезона, той вече предизвика интереса на лидера в Румъния, ФКСБ.

Друг българин в състава на домакините Цветелин Чунчуков също започна сред стартовите 11, но в 55-та минута беше изгонен за втори жълт, респективно червен картон след симулация в наказателното поле на Виторул.

Третият българин в Академика Асен Чандъров пък остана резерва.

Калоян Левтеров: Целта ми е световния рекорд за юноши