Най-резултатен за "тигрите" стана Розалин Пенчев с 19 точки

Хебър Пазарджик
Снимка: Startphoto.bg
22:05, 29.11.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Хебър спечели с 3:2 (13:25, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13) у доба след обрат срещу Алурон Варта Заверче в 1/16-финален мач-реванш в турнира за купата на CEV. Отборът от Пазарджик отпадна след поражение с 0:3 в първата среща преди седмица.

Поляците контролираха събитията на полето и спечелиха първите два гейма с 25:13 и 27:25, след което решиха крайния изход от сблъсъка. Втората част беше равностойна, но Алурон Варта Заверче показа по-силни изяви в края и оси осигури краен успех.

След това гостите значително намалиха оборотите и Хебър успя да се разиграе, достигайки до обрат след 125 минути пред близо 700 зрители в зала "Васил Левски".

В тайбрека домакините водеха с 10:8 и 13:11, за да приключат срещата при 15:13 с почетен успех.

Най-резултатен за Хебър стана Розалин Пенчев с 19 точки. Неговият съотборник Християн Димитров добави още 16 точки.

За гостите от Полша с 14 точки се отличи Тревор Клевено.