Илия Груев с първи титулярен мач за Лийдс при загубата от Стоук Сити

Българският национал игра 85 минути.

Илия Груев
11:16, 26.10.2023

Българският национал Илия Груев започна за първи път титуляр за Лийдс, който загуби с 0:1 гостуването си на Стоук Сити от 13-тия кръг на Чемпиъншип.

Полузащитникът бе на терена 85 минути, когато бе заменен от Люк Ейлинг.

Лийдс имаше огромен шанс да поведе в резултата в 75-ата минута, когато получи дузпа в своя полза. Патрик Бамфорд обаче пропусна удара от бялата точка.

Единственото попадение дойде 5 минути по-късно, когато Паскал Страйк си отбеляза автогол.

Това поражение остави Лийдс на 3-ата позиция с актив от 22 точки, а лидер е Лестър с 36. Стоук Сити заема 17-ото място в подреждането с 16 пункта.

Досега българинът бе играл общо 4 минути в 3 мача за Лийдс.

Президентът сезира КС за таксите върху вноса и транзита на руски газ през България