Испания отбеляза пет гола на Андора, Холанд записа хеттрик за Норвегия срещу Косово

испания отбеляза пет гола андора холанд записа хеттрик норвегия косово
07:43, 06.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Испания записа изразителна победа с 5:0 над Андора в Бадахос. "Ла Фурия" направи доста експерименти със състава си, но това не попречи да се разправи със своя съперник.

Айосе Перес отбеляза в дебюта си в 24-тата минута, а след това Микел Оярсабал се развихри през втората част с хеттрик в рамките на 20 минути. Той се разписа в в 53-тата, 66-ата и 73-тата минута. Петият гол реализира Феран Торес в 81-вата минута.

В друга контрола Норвегия се наложи над Косово с 3:0 в Осло.

Ерлинг Холанд реализира хеттрик за успеха. Той се разписа в 15-ата след изстрел с глава от близко разстояние, а след това бе точен в 70-ата и 75-ата минута.

Дания надделя над Швеция с 2:1 в Копенхаген. Пиер-Емил Хьойберг даде преднина на домакините още във втората минута на двубоя след центриране на Кристиан Ериксен. Шведите изравниха седем минути по-късно след попадение на Александър Исак. В 82-ата минута датските футболисти имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Йоаким Миеле в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Словакия победи Сан Марино с 4:0 в контролна среща, играна в Австрия. Томаш Риго в осмата и Томаш Суслов в десетата минута направиха резултата 2:0, а в 36-ата минута Лукаш Хараслин бе точен за 3:0. Крайното 4:0 оформи Давид Стрелец в 58-ата минута.

Президентът на Северна Македония ще връчи мандат за съставяне на правителство на ВМРО-ДПМНЕ
"Алфа Рисърч": Всеки четвърти ще гласува за ГЕРБ-СДС, ерозия в подкрепата към ПП-ДБ