Константин Костадинов и Аликанте с поражение в Испания, Емил Стоилов и Менорка с победа

константин костадинов аликанте поражение испания емил стоилов менорка победа
14:02, 07.04.2024

Българският баскетболен национал Константин Костадинов и състава на Аликанте допуснаха загуба със 71:77 (20:21, 19:20, 21:17, 11:19) като гост на Фуенлабрада в среща от 28-ия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro.

Костадинов започна срещата като титуляр и записа 13 точки и 5 борби за 23:11 минути престой на паркета, а от неговите съотборници Йон Аксел Гудмундсон реализира 14 точки.

Аликанте е на осмо място във временното класиране със 17 победи и 11 поражения. В следващия кръг на 10 април тимът ще бъде домакин на Оуренce.

Междувременно друг роден състезател, който се подвизава в Испания, в лицето на Емил Стоилов игра близо 18 минути за своя клубен тим Менорка, който победи Клавихо с 68:67 (16:24, 24:16, 14:17, 14:10).

Българският национал се отчете с 6 пункта и 4 борби за времето, прекарано в игра, като неговият тим се намира на 11-а позиция в подреждането с баланс 11-17.

В следващия кръг на 21 март Менорка ще гостува на Мелия, където играе българинът Симеон Лепичев.

Две титли и общо три медала за България на финалите при девойките на "София къп"