Константин Костадинов и Дейвид Кравиш с успехи в Испания

12:18, 29.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
константин костадинов дейвид кравиш успехи испания

Българските баскетболни национали Константин Костадинов и Дейвид Кравиш заедно със своите отбори Паленсия и Уникаха постигнаха победи в плейофите на испанското първенство.

Костадинов и Паленсия, които се подвизават във второто ниво ЛЕБ Оро надиграха с със 75:68 (21:20, 23:12, 16:20, 15:16) като домакин Аликанте и по този начин поведоха с 2-0 в четвъртфиналната серия. Играе се до три победи от пет мача.

Най-резултатен за успеха стана Девин Лорънс Шмид с 28 точки, а българинът Константин Костадинов се отчете с 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за 20 минути на паркета като титуляр.

В мач от най-високото ниво в Испания Лига Ендеса Уникаха с Дейвид Кравиш в редиците си стартира участието си в плейофите с успех над Тенерифе със 72:59 (13:9, 19:11, 22:16, 18:23) като гост. По този начин отборът от Малага направи решителна крачка към полуфиналите, тъй като по регламент в четвъртфиналите се играе до две победи от три мача.

Натурализираният американец Кравиш допринесе за успеха на своя тим с 4 точки, 7 борби и 2 асистенции за 17 минути, а над всички за Уникаха беше Кендрик Пери с 16 пункта.

Четвъртфиналната серия продължава с двубой в Андалусия на 1 юни (четвъртък).