Константин Костадинов отбеляза 20 точки за шампионатна победа на Аликанте

В друг мач Емил Стоилов отбеляза 1 точка и хвана 5 борби за успех на Менорка

09:25, 02.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.
успех паленсия испания българинът константин костадинов минути игра
Снимка: twitter

Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов, победи Естела с 89:79 (27:22, 18:14, 21:21, 23:22) в мач от 5-ия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Българският национал започна като титуляр и игра в продължение на 34:32 минути. За това време той реализира 20 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Именно първата четвърт бе най-резултатна за домакините, които отбелязаха 27 точки. Константин Костадинов и компания не изоставаха в резултата нито за секунда в хода на двубоя. Най-голямата преднина от 15 пункта дойде в заключителната четвърта част, преди крайното 89:79.

Най-резултатен в срещата бе съотборникът на Костадинов Брад Дейвисън с 31 точки.

Аликанте заема 8-ата позиция в класирането, докато Естела се намира на 13-ото място.

В друг шампионатен мач Менорка надви Лейма Коруна с 56:51 (13:17, 18:14, 12:12, 13:8). Емил Стоилов отбеляза 1 точка и хвана 5 борби за 10:47 минути игра..

Тимът на Мелия отстъпи като гост на Леида с 62:96 (21:19, 14:20, 21:31, 6:26), допускайки четвърто поредно поражение от петте си срещи от началото на сезона. Мелия заема последното, 18-о място в класирането с актив 1-4. Симеон Лепичев бе в стартовия състав и се отчете със 7 точки, 7 борби и 2 асистенции за 20 минути на терена.

Виктор Малинов: Няма документи, че Съветският съюз е внесъл средства за възстановяването на Руската църква