от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
10:27, 13.07.2020
Чете се за: 00:46 мин.
лестър също грешна стъпка пътя топ

"Червеношийките" разбиха "лисиците" с 4:1 у дома, запазвайки шансове за оцеляване. Лестър от друга страна може да изпадне от зона Шампионска лига още тази вечер.

Тимът на Борнемут надигра като домакин Лестър с 4:1 в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите поведоха в 23-та минута с 23-ия гол за сезона на дежурния си голмайстор Джейми Варди.

През втората част обаче нещата за възпитаниците на Брендан Роджърс се объркаха тотално и „лисиците“ отстъпиха с разлика. Само в рамките на минута Джуниър Станислас от дузпа и Доминик Соланке направиха обрата пълен, а при второто попадение гостите останаха с човек по-малко след директния червен картон на Чаглар Союнджу. Това допълнително намали шансовете на Лестър, който инкасира нови две попадения до края на срещата – автогол на Джони Еванс, и втори гол на Соланке.

Любопитно е, че „черешките“ спечелиха с гръмкия резултат с четири точни удара в очертанията на вратата, пазена от Каспер Шмайхел. Успехът върна надеждите на Борнемут в битката за спасение, като отборът е вече на три точки от намиращите се над чертата Уест Хем и Уотфорд. Лестър пък понесе удар в борбата за топ 4, като при победа на Манчестър Юнайтед над Саутхемптън в понеделник ще бъде изместен от зона Шампионска лига.

В следващите си мачове Борнемут гостува на Манчестър Сити, докато Лестър приема у дома Шефилд Юнайтед.