Ливърпул победи класически Саутхемптън и ще играе с Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите на ФА Къп

Мърсисайдци се наложиха с 3:0

Ливърпул
Снимка: Facebook: Liverpool FC
08:41, 29.02.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Джейдън Данс отбеляза два пъти, а неговият съотборник и още един тийнейджър Люин Кумас също записа едно попадение за победа на Ливърпул с 3:0 срещу втородивизионния Саутхемптън в мач от осминафиналите на турнира за Купата на Английската футболна асоциация (ФА).

Люин Кумас, 18-годишният син на бившия уелски национал Джейсън, получи подаване от Боби Кларк на границата на наказателното поле и стреля, а топката се отклони от крака на Джак Стивънс и влезе в мрежата на Саутхемптън за 1:0.

Данс, също на 18, вкара първия си гол за представителния тим на Ливърпул с 74-та минута, когато прехвърли вратаря Джо Лъмли за 2:0. Той бе точен и четвърт час по-късно на добавка след удар на Конър Брадли.

Ливърпул, който спечели Купата на Лигата в неделя, продължава на четвъртфиналите с гостуване на историческия си съперник Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" преодоляха този кръг с победа с 1:0 срещу Нотингам Форест, като единственото попадение вкара Каземиро в края на мача.