Ливърпул вгигна титлата след голово шоу с Челси

08:20, 23.07.2020
Чете се за: 01:04 мин.
ливърпул вгигна титлата голово шоу челси

"Мърсисиайдци" спечелиха срещата с 5:3 на своя "Анфилд", а след нейния край се проведе и награждаването на новия шампион във Висшата лига.

Новият шампион бе коронясан на специална платформа, издигната на емблематичната трибуна "Коп", където клубната легенда сър Кени Далглиш връчи трофея на капитана Джордан Хендерсън.

Наби Кейта даде аванс на домакните с прекрасен изстрел в 23-та минута. Петнадесет по-късно Трент Александър- Арнолд удвои след изпълнение на пряк свободен удар.

В 43-та минута преднината на шампионите стана класическа. При един ъглов удара се получи разбъркване в наказателното поле на Челси, при което топката стиигна до Жоржиньо Вайналдум. С плътен удар холандеца реализира третото попадение в срещата.

В края на първата част лондончани намалиха изоставането си след гол на Оливие Жиру, който се възползва от неубедителна намеса на вратаря Алисон.

Десет минути след почивката и Роберто Фирмино се записа сред голмайсторите. Бразилецът получи центриране и прониза Кепа Аризабалага за 4:1.

Последваха силни изяви за гостите. Първо за тях се разписа Тами Ейбрахам след пас на Кристиан Пулишич. Малко по-късно и самият Пулишич реализира за 4:3, връщайки интригата в двубоя.

Ливърпул все пак стигна до крайния успех когато в 84-та минута Алекс Окслейд - Чембърлейн засече подаване на Андрю Робъртсън за крайното 5:3.

По-рано същият ден, отборът на Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 със състава на Уест Хям, завързвайки още повече борбата за топ 4.

Така класирането кръг преди края изглежда по следния начин. Ливърпул е далеч напред, следван от Манчестър Сити. На 3-та позиция засега е Манчестър Юнайтед с равни точки с Челси, но по-добра голова разлика. Лестър са 5-ти на точка зад "червените дяволи" и сините.

В последния кръг в неделя Юнайтед и ЛЕстър излизат в директен спор за място в четворката докато Челси е домакин на Уулвърхямптън (6-ти в класирането). Ливърпул гостува на Нюкасъл