Манчестър Юнайтед и Тотнъм полуфиналисти за купата на Лигата

10:53, 24.12.2020
Чете се за: 00:36 мин.
манчестър юнайтед тотнъм полуфиналисти купата лигата

Манчестър Юнайтед и Тотнъм станаха последните двама полуфиналисти в турнира за Купата на Лигата в Англия.

"Червените дяволи" спечелиха с 2:0 при визитата си на Евертън, като и двете попадения дойдоха в самия край на срещата.

Първо в 88-ата минута Единсон Кавани изведе гостите напред в резултата, а спокойствието за играчите на Солскяер донесе Антони Марсиал с втори гол в продължението на мача.

В другия двубой от тази фаза Тотнъм победи при гостуването си Стоук Сити с 3:1, като гостите категорично бяха по-добрият отбор, особено през първото полувреме.

Гарет Бейл даде аванс на лондончани напред в резултата в 22-та минута, но Джордън Томпсън върна надеждите на Стоук в 53-та.

Последвалият натиск на Тотнъм обаче даде резултат и с голове на Бен Дейвис и Хари Кейн в 70-та и 81-та минута, "шпорите" си тръгнаха с победата.

Така в полуфиналите, които предстоят да се изиграят в началото на новата година ще има дерби на Манчестър, като Юнайтед ще посрещне Сити на "Олд Трафорд". В другата среща пък ще има лондонски сблъсък, като Тотнъм ще приеме отбора от Чемпиъншип, Брентфорд.