Манчестър Юнайтед разби Астън Вила като гост и записа историческо постижение

10:48, 10.07.2020
Чете се за: 00:54 мин.
манчестър юнайтед разби астън вила гост записа историческо постижение

Червените дяволи надиграха Вила като гост с 0:3 и вече са само на точка от топ 4.

Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа във Висшата Лига, като във всички тези двубои, футболистите на Оле Гунар Солскяер, надиграха съперниците си с три гола разлика, което е рекорд за английския футбол.

В началото на двубоя, по-активен бе съставът на домакините от Астън Вила. "Виланите" имаха няклко добри атаки, но така и не стигаха до стопроцентова възможност за гол. При една от редките си атаки "червените дяволи" получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за спорно нарушение срещу Бруно Фернандеш. Потърпевшият застана зад топката и даде преднина на гостите като това бе седмият му гол в 10 мача във Висшата лига.

В самият край на полувремето тимът на Астън Вила допусна грешка в средата на терена, която позволи на Антони Марсиал да открадне топката. След няколко разменени подавания между французина и Мейсън Грийнууд, младият англичанин удвои аванса на своя тим след прецизен изстрел от границата на наказзателното поле.

През втората част Юнайтед контролираше напълно събитията на терена и не даде никакъв шанс на домакините. Крайният резултат оформи Пол Погба в 58-та минута след изпълнение на ъглов удар.

Успехът доближи "червените дяволи" само на точка от 4-ия Лестър и на две от 3-ия Челси. Астън Вила продължава борбата си за оцеляване като бирмингамци към момента заемат 19-та позиция на четири точки от спасителния бряг. Във Висшата Лига остават четири кръга до края на сезона.