12:31, 06.12.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Европейски футбол
манчестър юнайтед завърна топ обрат уест хем

Най-титулуваният отбор в Англия - Манчестър Юнайтед се доближи само на три точки от Челси, след като се наложи с 3:1 над Уест Хем като гост в мач от 11-я кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" проспаха първото полувреме, но появата в игра на почивката на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд обърна хода на мача на 180 градуса.

Уест Хем започна по-добре и в 38-мата минута чехът Томаш Соучек откри резултата.

Центриране от корнер хвана неподготвена отбраната на гостите и непокритият Соучек нямаше проблем да вкара от около метър във вратата на Дийн Хендерсън.

Малко след почивката "чуковете" можеха да вкарат и втори гол, но Джарод Боуен не успя да уцели опразнената врата от броени метри.

Така се стигна до 65-ата минута, в която една изритана от вратаря Хендерсън топка попадна у Фернандеш. Португалецът пусна пас по земя към дъгата на наказателното поле и Пол Погба с изключително атрактивен фалцов удар изравни за 1:1.

Само три минути след това нова бърза атака на Манчестър Юнайтед позволи на Мейсън Грийнууд да вкара за 2:1.

В 72-рата минута удар на Рашфорд намери страничната греда на вратата на домакините. Английският национал обаче стигна до гол в 78-мата минута, в която бе изведен зад гърба на отбраната на Уест Хям от друга резерва - Хуан Мата, и оформи крайния резултат.

С успеха Манчестър Юнайтед събра 19 точки и заема четвърто място в класирането. Уест Хем е на седмо място със 17 точки.