Най-малко петима загинали и над 100 души са ранени след поредната масирана руска атака срещу Украйна. Най-много поражения са нанесени в Киев и Харков.
Нападението е извършено с над 70 ракети от различен тип, поне 10 са били "Кинжал", уточняват украински медии. Според тях, поразени са предимно граждански обекти.
Москва твърди, че е атакувала военно предприятие и складове за боеприпаси. Украински медии се позовават на изданието Форбс, според което, само днешната атака струва на Москва 620 милиона долара.
Руското министерство на отбраната призна днес за бомбардирането погрешка на руско село в западната част на страната, близо до границата с Украйна. Според информация на ведомството жертви няма. Руски медии пишат и за атака срещу Белгородска област, при която е загинал един човек, има и ранени.
Великобритания издаде временен лиценз за сделки с австрийското подразделение на „Лукойл“
Има ли нужда Европа от "военен Шенген"? – коментар на евродепутата от ЕНП Андрей Новаков
В Испания повишават заплатите на държавните служители с 11% в рамките на 3 години
Срещу 200 000 лв. гаранция: Освободиха кмета на Варна Благомир Коцев от ареста
35 л/кв. м дъжд: Наводнени къщи, улици и мостове в района на Петрич и Сандански