Новак Джокович ще спори за титлата на финалния турнир на АТП в Торино

от Вяра Илиева
17:48, 19.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
джокович надви рубльов вторият полуфиналист торино

Новак Джокович стана първият финалист в заключителния за годината тенис-турнир на АТП в Торино.

Сърбинът надигра на полуфиналите американеца Тейлър Фриц след два тайбрека - 7:6(5), 7:6(6)за 1:56 часа игра.

В равностоен мач, Джокович демонстрира по-голямата си класа в ключовите моменти от мача и за осми път намери място на финала на турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Андрей Рубльов (Русия) и Каспер Рууд (Норвегия).

В първия сет двамата си размениха по един пробив и решиха мача след тайбрек, в който Джокович спечели със 7:5.

Втората част започна перфектно за Фриц, който взе подаването на съперника още в първия гейм и запази преднината си до десетия гейм, в който Джокович върна пробива и отново прати сета в тайбрек, където затвори мача с втория си мачбол за 8:6.

Фриц отново демонстрира отличен начален удар и записа 15 аса срещу 4 за сърбина, но и допусна 26 непредизвикани грешки.

Новак Джокович ще играе утре за шестата си титла от финалния турнир на АТП и ако спечели, ще се изравни с рекордьора по този показател Роджър Федерер.

По-късно тази вечер в другия полуфинал ще спорят Каспер Рууд и Андрей Рубльов.

Бащата на Сашко: Той е добре и се гушна в мен