Опасения от увеличаване на цените на горивата и в Италия. Малко след като станаха ясни поредните санкции на ЕС срещу енергийния сектор на Русия, пред бензиностанциите в Катания се извиха дълги опашки от желаещи да си напълнят резервоарите.
Италианците вече са притиснати от повишаването на цените на хранителните продукти и електроенергията, а новите цени на горивата ще застрашат още повече и без това крехкото възстановяване на местната икономика, която беше силно засегната от ковид пандемията.
Заради скока на себестойността на суровия петрол цените на дребно за литър нафта стигнаха до 2,60 евро. Италианската енергийна група Eni през седмицата спря закупуването на руски петрол заради нахлуването в Украйна и сега следи отблизо какво ще се случи с енергийния пазар като цяло.
ЕС одобри нови строги правила за мигранти: Създават се центрове за връщане извън блока
Край на политическата нестабилност: Мете Фредериксен си осигури трети мандат начело на Дания
Застрашените 211 братя и сестри: Говорят деца, заченати от донор с опасна мутация
Вицепремиерът Пеканов: За майчинството няма да има съкращаване на срока
Резултатите от първо класиране за първи клас в училищата в София са публикувани
Украинският външен министър: Москва губи на бойното поле, Путин има само една карта - терора